piątek, 2 września 2016

Foto przegląd ,,frankistowski"

Foto przewodnik po, dostępnych w Polsce, książkach o tematyce dotyczącej generała Franco i hiszpańskiej wojny domowej z lat 1936-39

Z lotu ptaka:):


,,Dylogia" Tadeusza Zubińskiego:

Bez historii karlizmu trudno jest zrozumieć samą historię wojny domowej:Churchill i Franco:


 Wokół wojny narosło wiele mitów - w przejrzysty sposób prostują je liberał Galan i konserwatysta Pio Moa:Stanley Payne to najbardziej rzetelny kronikarz reżimu frankistowskiego. Historyk o poglądach liberalnych i Brytyjczyk, a mimo to bez szufladkowania i posługiwania się argumentem nazywanym ,,reductio ad Hitlerum", analizuje historię rządów generała Franco: Jak postrzegali hiszpańską wojnę domową Polacy przed i po II wojnie światowej:


Stricte militarna historia, napisana przez żołnierza dla miłośników militariów (polecam w komplecie z opisem działań Błękitnej Dywizji na froncie wschodnim IIwś):


Biografie generała (zarówno hagiograficzne, jak i zupełnie neutralne):Wojna domowa okiem specjalisty od działań wojennych pierwszej połowy XX wieku:Jak prowadzić politykę kiedy umilkną już wojenne działa? Na to pytanie odpowiada Aleksander Stępniak.


Smutna tematyka prześladowań Kościoła podczas wojny i w ostatnich latach Republiki:


Najlepsza analiza reżimu frankistowskiego z punktu widzenia historyka idei, doktryn i filozofii politycznej:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz